Co nám signalizují kožní problémy?

Trápí vás atopický ekzém? Růžovka? Akné? Či se vám často na rtech objevuje opar? A vy se ptáte, co to způsobuje a proč jejich léčba působí jenom krátkodobě. A po nějakém čase se kožní problém vrací v ještě intenzivnější podobě.

Většina výše jmenovaných nemocí totiž není problém primárně kožní. Kůže jen tímto způsobem signalizuje, že je dlouhodobě v nepořádku vnitřní prostředí. Což znamená, že můžeme prožívat potravinovou intoleranci, kdy se v našem těle vytvářejí toxiny a plísně jako reakce na nevhodné složení našeho jídelníčku. Mnozí lidé mají kožní problémy po purinových látkách, uvolňujících se při trávení masa. Jiní nesnášejí lepek v některých obilninách. A někomu nedělá dobře aromatické ovoce. Klasické mléko může u někoho vyvolávat zahlenění, ale fermentované, v podobě jogurtu, snáší dobře.
nepříjemné pupínky

U žen je známá dvojí reakce na hormonální preparáty. U jedněch způsobuje nesnesitelné kožní problémy a druhá skupina žen po nasazení hormonální antikoncepce získá dokonalou pleť.

Dalším spouštěčem kožních problémů je cukr. Tělo je zařízeno na příjem vázaných cukrů. Ty jednoduché se příliš rychle vstřebávají ze střeva do krevního oběhu a narušují rovnováhu vnitřního prostředí. Cukrovinky navíc obsahují řadu ryze chemických přísad – barviva, ochucovadla, aromatické látky. A mohou způsobovat nechtěné alergie v podobě kožních problémů. Spolehlivý způsob, jak vysledovat, která potravina vám škodí a která nikoliv, lze jenom trpělivým a dlouhodobým sledováním. A eliminováním nevhodných.
červená kůže

Někdy se stane, že na zhoršení kožních problémů působí více faktorů najednou. Může to být kombinace nevhodných potravin, nerovnováha hormonální či snížená kožní imunita. Efektivním řešením je nalezení správné kombinace léčebných postupů: trvale odstranit škodliviny z potravy, detoxikovat organismus, posílit imunitu a zlepšit funkční harmonizaci těla.

stojanceky.jpg

Co nám signalizují kožní problémy?
Ohodnoťte příspěvek
4-selfie.gif