Splňte si své sny.


Lidé rádi sní. O lepší práci, větším domě, sexy postavě a že procestují celý svět. Ovšem většina těchto přání zůstane viset ve vzduchu jako nedosažitelná meta. Jako mrkev, za kterou se žene osel a přitom mu jí jezdec drží před čumákem. Na čem to selže? Lidé sice velice rádi sní, ale neradi si své sny plní. Říká se, že nevědomost je sladká. Kouzlo nesplněného snu tkví právě v nevědomosti a nedosažitelnosti. V těžkých časech můžeme snít o lepších zítřcích, které se jednou stanou skutečností. Jakmile svá přání začneme realizovat a selžeme, tak se sen rozplyne. Zbyde jen hořká pachuť selhání. Možná je bezpečnější a slastnější stále jen snít. Ale nebude nás to jednoho dne mrzet? Není lepší vystoupit z komfortní zóny a svůj sen si splnit? Máme pro vás pár rad, jak žít život dle svých představ a splnit si sen.
zavazadlo s obrázky


Neodkládejte to na zítra, udělejte to hned.


Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale také nikdy nezačne. Nejraději byste si sedli k televizi a na všechno se vykašlali, zítra je přeci také den. Jenže zítra si řeknete to samé. Udělat první krok je vždycky nejtěžší, tak zavřete oči a vzhůru do toho.


Velký úkol si rozdělte na několik malých podúkolů.


Čím větší úkol, tím beznadějnější se zdá jeho splnění. Zkuste si ho rozdělit na několik podúkolů, které se vám budou plnit snáze. Navíc vás to naplní elánem a chutí do další práce, jakmile je začnete postupně odškrtávat. A než se nadějete, tak máte hotovo.
ruční práce


Nenechte se odradit neúspěchem.


Nic na světě není bezchybné a ani dokonalé. Když se vám něco nepovede, tak to jednoduše zkuste znovu a jinak. V každém neúspěchu zjistíte cestu, která nikam nevede, o to rychleji se budete moci posouvat správným směrem.


Chvalte se a dobře se bavte.


Soustřeďte se na to pozitivní a ne na to negativní. Za každý úspěch nebo pokrok se pochvalte, i když bude minimální. Odměňte se za svoji snahu. Nezapomeňte si svoji cestu užívat, ať se ze snu nestane noční můra.

4.8/5 - (5 votes)